Stylizacje Casual

Zasadniczą częścią męskiej szafy jest klasyczna koszula. To część ubioru, która w modzie męskiej ma pierwszoplanowe znaczenie. Od lat była przywilejem wyłącznie dla mężczyzn. Przez epoki poddawana była niezliczonym zmianom, ponieważ na początku była skrywaną warstwą spodnią. Ewolucji ulegała także jej długość. Dla mniej majętnych była codziennym ubiorem noszonym samodzielnie. Koszule wykonywane były z naturalnych materiałów. Dopiero wiele lat później stały się kwintesencją elegancji. W miarę rozwoju mody męskiej stały się pierwszą warstwą ubioru, która mogła być widoczna dzięki kamizelkom i kaftanom. Ówczesne koszule były bardzo strojne. Często były zdobione złotą lub srebrną nitką. Z upływem czasu stawiano jednak na zachowawczość w ubiorze. Zaczęły upowszechniać się bardziej stonowane materiały, które wyparły błyszczące jedwabie i satyny.
Koszula, którą znamy dzisiaj stała się uniwersalna także dzięki wynalezieniu krochmalu. Modne stały się sztywne kołnierzyki oraz zapięcia na guziki. Koszule, zwłaszcza w śnieżnobiałej bieli są kwintesencją największej elegancji. Współczesne modele posiadają długie rękawy oraz zapięcia na guziki. Niektórzy mogą twierdzić, że biała koszula to banał. Nic bardziej mylnego. Oryginalnego charakteru dodają jej kołnierzyki w kształtach dopasowanych do owalu męskiej twarzy. Wyróżnia się kołnierzyki typu Kent, które uważane są za najbardziej klasyczne oraz uniwersalnie pasujące do każdego owalu twarzy. W stylu biznesowym świetnie sprawdzają się kołnierzyki z guzikami. Nietuzinkową propozycją są kołnierzyki ze stójką, które należy nosić bez krawatu.
Spójrzmy także na szeroki przekrój modeli męskich koszul. Uniwersalna i wygodna koszula powinna być drugą skórą i gwarantować najwyższą swobodę. Warto dobierać trwałe i jakościowe tkaniny, które posłużą wiele lat. Panowie o nietypowych sylwetkach z pewnością docenią mocniej elastyczne włókna. Wyróżniamy m.in. pożądane kroje slim fit. Węższe koszule są bestsellerami, ponieważ gwarantują fenomenalne optyczne wyszczuplenie. Kluczową rolę odgrywają używane tkaniny. W tej kwestii nie ma granic. Spośród bogatej oferty materiałów można wybrać abstrakcyjne wzory geometryczne lub bardziej subtelne wzory w kropki. Biorąc pod uwagę okazję możemy stawiać na mniej lub bardziej widzialną fakturę tkaniny. Zimą warto zainteresować się niesztampowymi koszulami dzianinowymi, które razem z podwiniętymi rękawami stanowią świetną bazę do sportowej stylizacji.
A więc jakie cechy ma idealna, elegancka koszula? Kluczowe są: materiał, kolor, krój i kołnierzyk. W kolekcjach marki panowie znajdą szeroki wybór eleganckich męskich koszul. Białe i błękitne modele sprawdzą się na co dzień do biura. Swoich fanów znajdą także wzory kwiatowe. Dzięki zróżnicowanym krojom eleganccy mężczyźni z pewnością stworzą wytworne zestawy formalne. 
Kategoria: Uncategorized